Warsztaty ekologiczne online

Strona główna > Warsztaty online

Z uwagi na obecną sytuację wiele spotkań nie może się odbyć. Wychodząc naprzeciw tej sytuacji przygotowaliśmy dla Państwa ofertę warsztatów ekologicznych online. Warsztaty to nie tylko zdobywanie nowej wiedzy, ale świetna forma integracji. m.in:

  • warsztaty online ochrona powietrza
  • warsztaty online ochrona wody
  • warsztaty segregacja, recykling i zero waste
  • warsztaty kreatywne eko i zero waste. 

Prowadzimy również warsztaty online o tematyce świątecznej.

W sprawie oferty prosimy o wiadomość na email: biuro@swiatprzygod.com 
lub kontakt telefoniczny pod numerem: 667-197-533

 

Dlaczego warto brać udział w warsztatach online?

Warsztaty online mogą być znakomitą alternatywą do tych organizowanych w sposób tradycyjny. Jednak nie oznacza to, że każdy z takich warsztatów, organizowanych za pośrednictwem internetu, zakończy się sukcesem, zadowoleniem uczestników. Z jednej strony musi być zapewniona profesjonalna organizacja. Z drugiej zaś znajdują się osoby, które zlecają ich przygotowanie. Muszą być one w stu procentach przekonane, że takie warsztaty gwarantują określone korzyści.

Czego należy oczekiwać po organizujących warsztaty tematyczne przez internet? Jak powinny być zrealizowane, aby były na nie zapotrzebowanie? O jakich korzyściach muszą wiedzieć wszyscy ci, którzy nie są do końca przekonane do takiej formy prowadzenie warsztatów?

Na czym polega profesjonalizm przygotowania warsztatów online
Niezależnie od tematyki, wielkości warsztatów online, pewne rzeczy muszą być przygotowane w sposób pełni profesjonalny. Oto czynniki, które decydują o wysokiej jakości imprez typu warsztaty, realizowanych drogą internetową:

  • tematyka, która musi być ciekawa, zachęcać do wzięcia udziału, a następnie stałej interakcji. Powinna trafiać do odbiorców warsztatów, powodować aktywne uczestnictwo, a co ważniejsze sprawić, że ma się ochotę na więcej,
  • plan warsztatów online. Podobnie jak w przypadku warsztatów stacjonarnych, ma się tutaj do czynienia z opracowaniem planu całej imprezy. Plan nie może być rozlazły, w żaden sposób się rozjeżdżać. Dobry program nie będzie nudził uczestników, przejścia pomiędzy kolejnymi punktami są płynne,
  • osoby prowadzące warsztaty. Niezależnie od tematyki warsztatów, prowadzący takie imprezy poprzez internet muszą być profesjonalni i doświadczeni w każdym calu. Może się wydawać, że ci, którzy znakomicie radzą sobie na żywo, również online bez problemów „zawładną" tłumem. To jednak złudne przekonanie, gdyż mowa o zupełnie dwóch różnych światach. Dlatego organizator warsztatów online musi angażować osoby sprawdzone,
  • profesjonalnie przygotowanie studio. Studio, w którym prowadzone będą warsztaty, musi być nowoczesne, nie budzić politowania wśród odbiorców. Rekwizyty, oświetlenie, sprzęt techniczny, odpowiednie grafiki. W końcu odbiorcy warsztatów online oczekują czegoś na poziomie. Kiepskie podejście do tematu studia, zaplecza organizacyjnego zakończy się porażką wizerunkową, brakiem kolejnych zleceń,
  • technologia, pozwalająca organizować warsztaty online dla dużej ilości uczestników. Zatem nie mogą pojawiać się choćby problemy z odpowiednim streamingiem do wszystkich osób, które zdecydowały się brać udział w warsztatach.

Dlaczego warto uczestniczyć w warsztatach online?

Udział w warsztatach online to multum korzyści. Ograniczenia w postaci monitora komputerowego w żaden sposób nie powodują, że cokolwiek się traci. Czego mogą oczekiwać uczestniczący w warsztatach realizowanych online?

Dostęp do różnorodnej oferty na wyciągnięcie ręki. Warsztaty odbywają się o przystępnych porach, nie trzeba rezerwować czasu na dojazd na miejsce imprezy. W ciągu kilku dni, tygodni można brać udział w wielu warsztatach online, a co ważniejsze, na najróżniejsze tematy. Dodatkowo możliwości nowoczesnych technologii sprawiają, że udział w takich imprezach mogą brać osoby niedyspozycyjne z powodu choroby, niepełnosprawne, będące w najdalszych zakątkach świata.

Dostęp do ciekawej wiedzy, kreatywnej rozrywki. Kiedy nie można uczestniczyć w tradycyjnych warsztatach, te organizowane online pozwalają na stały dostęp do proponowanych atrakcji. Dlatego też nie traci się niczego, ma się ciągły dostęp do nowej wiedzy, realizuje najróżniejsze kreatywne zadania. Pozwala to zachować formę umysłową, stale się rozwijać.

Oferta warsztatów online identyczna jak tych tradycyjnych. Korzystanie z warsztatów online sprawia, że nie traci się nic z tego, czego jest się świadkiem podczas tradycyjnych warsztatów. Owszem, inaczej przebiega udział w imprezie we własnych czterech ścianach, bez kontaktu z innymi ludźmi. Tak naprawdę chęć i zainteresowanie uczestników decyduje o tym, czy z takiej imprezy cokolwiek się wyniesie.

Znakomita okazja do integracji zespołu. W czasach, kiedy tradycyjne spotkania pracowników zastępowane są integracją online, dobrze zorganizowany warsztat, będzie idealnie spajał zespół. Jak wiadomo, tematyczne warsztaty są jednym z elementów dotyczących integracji zespołu. Zatem po doskonale zrealizowanym warsztacie online dla pracowników, można oczekiwać pozytywnych skutków na niwie zawodowej.

Propozycje interesujących warsztatów online, w których warto wziąć udział

Praktycznie tematów dotyczących warsztatów online jest całe multum. Od tych najbardziej kreatywnych, poprzez typowo rozrywkowe, a skończywszy na takich, które mają integrować zespół. Wybór odpowiedniej tematyki imprezy online determinowany jest stawianymi celami. Warsztaty ekologiczne to również interesujące rozwiązanie, gdzie uczestnicy mogą być w stałej interakcji. Sezon zimowy, zbliżające się święta mogą prowadzić do sytuacji, że na pewno ciekawym pomysłem są warsztaty o tematyce świątecznej.

Oferujemy ekologiczne paczki na Dzień dziecka oraz ekologiczne prezenty Dzień Dziecka.

W sprawie oferty prosimy o wiadomość na email: biuro@swiatprzygod.com 
lub kontakt telefoniczny pod numerem: 667-197-533

ZOBACZ RÓWNIEŻ